gallery/eks
gallery/PRATİK A

HAVA FİLTRESİ DEĞİŞİMİ

 

 

Motorlu araçların en önemli parçalarından biri olan hava filtresi değişimi fiyatları hakkında bilgi almak üzere mağazamızdan teklif isteyebilirsiniz. Peki, hava filtresi nedir ve ne zaman değiştirilir?

 

Motor Hava Filtresi Nedir?

 

Çok basit bir tanımla, motor hava filtresi nedir sorusunun yanıtı şöyle; Motorun çalışması sırasında silindirlere alınan havayı süzen parçadır. Havadaki partiküller, zamanla motorun işlevini yapmasına engel olacak derecede birikinti yapabilir. Bunu engellemek için de sürekli temiz ve yeni hava filtresi kullanmak faydalı olacaktır. Genellikle ana malzemesi kağıt olan bu parça, mikron küçüklüğündeki parçaları süzebilir.

 

Nerede Bulunur?

 

Söz konusu parça, pek çok araçta emme manifoldu girişindebulunur. Aracınızın yaptığı km değerine göre hava filtresinin değişimi gerekir. Bu süre, aracınızın üretici firması tarafından hazırlanmış olan kullanma kılavuzunda yazar. Ancak genel bir ortalama vermek gerekirse 10 bin ya da 15 bin bakımlarında hava filtresi değişmelidir. Söz konusu değişim süresi gelmeden de hava filtresi temizliği yapılabilir. Basınçlı hava püskürtülerek yapılan bu işlem, uzman ellerde yapılmalıdır.

 

Hava Filtresi Değişimi İçin Otopratik Uzmanlığına Güvenin!

 

Otopratik, binek ve ticari araçların kullanım ömürleri boyunca gerekebilecek parça ve hizmet ile ilgili tüm ihtiyaçlarını tek noktadan karşılayabilecekleri bir mağazalar zinciridir. Ülke geneline yayılan Otopratik oto servis noktaları, her yerde aynı kalitede hizmet sunabilmeleri ve hem parça hem de uzman desteğini tek yerden verebilmeleri ile oldukça önemli bir fark yaratıyor. 

gallery/BRİSA
gallery/büyüteç

Ekspertiz

gallery/amblem
gallery/TSEE
gallery/GÖÇMEN logo
gallery/araba

Bakım

Akü

Lastik / Jant

Yağ ve Sıvılar

gallery/ellektr
gallery/kklima
gallery/llas
gallery/akkü
gallery/yağd

Elektrik

Klima

gallery/EGZOST

Emisyon

Bakım Hizmetleri

gallery/1
gallery/2
gallery/4
gallery/5
gallery/6
gallery/7
gallery/8
gallery/10
gallery/11
gallery/12
gallery/13
gallery/14
gallery/15
gallery/16
gallery/17
gallery/18
gallery/6
gallery/6
gallery/6
gallery/6
gallery/15
gallery/15
gallery/15
gallery/1
gallery/20
gallery/18
gallery/19
gallery/9
gallery/9