gallery/eks
gallery/PRATİK A

Lastik ve Jant Hizmetleri

LASTİK TAMİRİ

 

 

Oto lastik konusu, bir motorlu taşıtın güvenli sürüş sunabilmesi ve performansı için çok önemlidir. Peki, oto lastik tamiri nedir, nasıl yapılır ve doğru yapılması neden çok önemli?

 

Oto Lastik Nedir?

 

Motorlu taşıtların üzerinde ilerlediği genellikle kauçuk esaslı malzemeye oto lastik deniyor. Aslında otomobil tarihinden çok daha eski olan tekerleğin evrimleşmiş hali. Günümüzde aracın en güzel performansı sunması, en güvenli sürüşü sunması, yüzeye sağlıklı bir biçimde tutunması için lastik seçimi, bakımı ve tamiri çok önemli.

 

Doğru Lastik Tamiri Çok Önemli!

 

Sönme, delinme, yırtılma ya da farklı sorunlar söz konusu olduğunda bazen çözüm bakım ya da tamir olabilir. Zira, her durumda değişim şart değildir. Yani çoğu zaman oto lastik jant süreçlerinde lastik değişimi olmadan da sorunu çözmek mümkün. Ancak bu konuda mutlaka bir uzman yardımı gerekli. Zira, bir motorlu aracı üzerinde taşıyan lastiklerin doğru şekilde tamir edilmesi, hayati önem taşıyor.

 

Oto Lastik Tamiri Hangi Durumlarda Yapılıyor?

 

Araç bakımı için en önemli aşamalardan biri olan lastik kontrolü, genellikle bir problem varsa ortaya çıkarır. Ancak bazen delinme, kesilme veya yırtılma gibi anlık kazalar söz konusu olabilir. Böyle durumlarda onarım uygulanabilir.

 

Lastiğe Yama Yapma

 

Oto lastik tamiri, yukarıda da bahsettiğimiz gibi genellikle delinme ya da yırtılma gibi sorunlar sonucunda yapılır. Burada yama uygulaması çok yaygındır. Deliği biraz daha fazla açarak içeriden mantar veya şemsiye yama yöntemiyle kapatılır. Bu teknik, doğru şekilde uygulandığında hem içeriden hava çıkmasını hem de dışarıdan içeriye nem girmesini önler.

gallery/BRİSA
gallery/büyüteç

Ekspertiz

gallery/amblem
gallery/TSEE
gallery/GÖÇMEN logo
gallery/araba

Bakım

Akü

Lastik / Jant

Yağ ve Sıvılar

gallery/ellektr
gallery/kklima
gallery/llas
gallery/akkü
gallery/yağd

Elektrik

Klima

gallery/EGZOST

Emisyon

gallery/llas
gallery/l9
gallery/l8
gallery/l1
gallery/l2
gallery/l3
gallery/l6
gallery/l4
gallery/l7
gallery/l10