gallery/eks
gallery/PRATİK A

TRİGER ZİNCİRİ DEĞİŞİMİ

 

 

Triger kayışı ile aynı işleve sahip olan ancak ondan daha sağlam bir parçadır. Son yıllarda pek çok otomobilde triger kayışı yerine zincir kullanılmaktadır. Özellikle de kayışın kopmadan önce bir belirti vermemesi nedeniyle zincir daha fazla tercih edilir olmuştur. Zira, triger zinciri yıprandığında şıngırdamaya benzer bir sesle uyarı verir. Periyodik bakım esnasında da zincirdeki durum gözlenebilir. Söz konusu parça, kullanım şekli ya da süresi nedeniyle zamanla aşınabilir. Aşınma sonucunda metal sesi ve ileri seviyede şıngırdama sesi ile kendini belli eder. Oto check-up ve periyodik bakımlarında mutlaka gözden geçirilen bir parçadır.

 

Triger zinciri nedir?

 

Krank mili ve eksantrik milini birbirine bağlayan parçadır. Triger seti değişimi ile eş zamanlı olarak kontrol edilen bu parça, aracın güvenli sürüş sunabilmesi için çok önemlidir. Zincir değişiminde tüm zincirlerin birlikte değiştirilmesi önerilir. Bir kısmı değiştirilmesi bir kısmının eski olması önerilmez.

 

Triger zinciri değişimi fiyatları nasıl?

 

Triger değişim süresi, üretici firma tarafından belirtilir. Bu süreye önem vermek gerekir. Triger kayışı değişim süresi ise kullanıma bağlı olmakla birlikte ortalama 5 yıldır. Triger zincirinin ömrü genellikle kayışa göre çok daha uzundur. Ancak o da kırılabilir ya da metal oksitlenmesi olabilir. Sabancı güvencesiyle hizmet sunan mağazamızda uzman bir ekipten güvenle hizmet almanın keyfini sürebilirsiniz.

gallery/BRİSA
gallery/büyüteç

Ekspertiz

gallery/amblem
gallery/TSEE
gallery/GÖÇMEN logo
gallery/araba

Bakım

Akü

Lastik / Jant

Yağ ve Sıvılar

gallery/ellektr
gallery/kklima
gallery/llas
gallery/akkü
gallery/yağd

Elektrik

Klima

gallery/EGZOST

Emisyon

Bakım Hizmetleri

gallery/1
gallery/2
gallery/4
gallery/5
gallery/6
gallery/7
gallery/8
gallery/10
gallery/11
gallery/12
gallery/13
gallery/14
gallery/15
gallery/16
gallery/17
gallery/18
gallery/6
gallery/6
gallery/6
gallery/6
gallery/15
gallery/15
gallery/15
gallery/1
gallery/20
gallery/18
gallery/19
gallery/9
gallery/9